четвер, 28 квітня 2022 р.

середа, 27 квітня 2022 р.

Пізнавальний мультфільм

 "Казка про вогняну іскринку. 

Як поводитись під час пожежі"



Інтернет ресурс YouTube

Дослідницька діяльність

 Досліди з водою

https://www.youtube.com/watch?v=7BzYcyr8qjw 

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

 Тема: «Нерозлучні друзі»

Програмовий зміст: продовжувати вчити порядкової лічби, називати числа в межах п’яти у прямому та зворотному порядку; закріплювати вміння співвідносити цифру з числом у межах п’яти; ознайомити з геометричною фігурою – ромбом; повторити назви геометричних фігур; закріплювати знання про частини доби; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати активність на занятті.

Матеріал: площинні зображення тварин (білочка, їжачок, ведмедик, мишка, зайчик); картки із зображенням цифр від 1 до 5, геометричні фігури, ілюстрації частин доби.

Структура заняття.

1. Організаційний момент. Вітаночка «В цьому домі ми сімя».

2. Порядкова лічба.

3. Закріплення порядкової лічби. Зворотна лічба.

4. Дидактична гра «Якої цифри не стало».

5. Фізкультхвилинка «Ручки вгору підіймемо».

6. Ознайомлення з ромбом.

7. Дидактична гра «Знайди і назви».

8. Дидактична гра «Що спочатку? Що потім?»

9. Підсумок.






вівторок, 26 квітня 2022 р.

Дитина в соціумі

 "Моя сім'я"


Інтернет ресурс YouTube

Інтегроване заняття за мотивами казки

 Тема: «Троє поросят»

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей переказувати казку близько до тексту, розуміти зміст казки, правильно оцінювати вчинки героїв; збагачувати словник; розвивати зв’язне мовлення; давати відповідь повними реченнями.

Ознайомити з правилами поведінки із незнайомими людьми, вчити оцінювати небезпеку. Закріпити правила екологічної поведінки. Вчити встановлювати причинно – наслідкові зв’язки. Розвивати в дітей мислення, уяву, пам'ять.

Дати уявлення про первинні економічні потреби, зокрема в житлі; первинні уявлення про природні та матеріальні ресурси і проблему вибору (вибір житла).

Вправлятися у вмінні класифікувати геометричні фігури.

Виховувати обачність; екологічно-доцільну поведінку; інтерес до казок.

Матеріал: казка «Троє поросят», онлайн-відеогра «Троє поросят».

Структура заняття

1.     Вітаночка

          Сюрпризний момент – загадка про поросятко.

2. Бесіда про героїв казок, яким у казці загрожувала небезпека.

4. Д/г «З якої казки?».

5. Фізкультхвилинка.

6. Онлайн-відеогра «Троє порсят».

6. Підсумок.






понеділок, 25 квітня 2022 р.

Малювання

 Тема: «Веселі пальчики та долоньки». 

Програмовий зміст: надати можливість дітям розташувати свою роботу в будь-якому місці на великому аркуші, вчити розташовувати деталі відповідно до будови курочки, равлика; навчати використовувати долоньку, кулак, пальці для створення образу тої чи іншої тваринки; розвивати уяву, творчий підхід до роботи; закріпити прийоми зафарбовування олівцем не виходячи за межі контуру; виховувати інтерес до малювання, любов до тварин.

Матеріали: 2 альбомних аркуші, кольорові олівці.







субота, 23 квітня 2022 р.

На допомогу батькам

 «Як розповісти дітям про Великдень»


Аплікція, конструювання з паперу

Тема: «Як зробити цікаву іграшку з паперу?».


https://www.youtube.com/watch?v=PKXvtP8vFXM

Дитина в соціумі + Дитина в світі природи

 Тема: «День Землі»

Програмовий зміст: ознайомити дітей зі святом, яке святкує все людство 22 квітня - всесвітній День Землі. Вчити дітей дбати та берегти природу, бути патріотами своєї країни. Розвивати мовлення, мислення. Виховувати любов до рідної землі, своєї Батьківщини, гордість за людей, які долають всі труднощі і роблять все, щоб нашим дітям жилося краще.

Матеріал:  свічка;  чарівна скринька;  дзеркало;  загадка про землю; вірші про Батьківщину, дидактична гра «Добре-погано».







четвер, 21 квітня 2022 р.

Дитина у світі природи

 Тема: «Рослини навесні»

Програмовий зміст: розширювати знання дітей про рослини, зміни які відбуваються в рослинному світі з приходом весни, помічати ці зміни, закріпити назви весняних квітів. Закріпити знання дітей про значення рослин. Розвивати уяву та естетичне сприйняття навколишнього світу, здатність бачити красу природи; виховувати цікавість до об’єктів природи.

Матеріал:  короткі відеоролики для дітей по темі, альбом «Весняні квіти».

Структура заняття

1.     Вітаночка

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки,  

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви! Бажаю вам я!

2. Вступна бесіда по темі заняття.

3. Відео «Як живуть рослини навесні?» https://www.youtube.com/watch?v=eA236QvoT8M , обговорення.

4. Фізкультхвилинка «Я - квітка».

5. Дидактична гра  «Весняні квіти».

6. Бесіда «Як ростуть рослини?» https://www.youtube.com/watch?v=kR6DqaaDs9U

7. Підсумок.







середа, 20 квітня 2022 р.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

 Тема: «Порівняння форм предметів та множин»

Програмовий зміст: закріплювати знання про цифру від 1 до 5; учити визначати відмінні та схожі ознаки фігур; розвивати вміння знаходити геометричні фігури серед навколишніх предметів і порівнювати множини; виховувати позитивне ставлення до занять.

Матеріал: плоскі геометричні фігури одного кольору (квадрат, круг, трикутник), картки для гри «Знайди зайву фігуру», Білочка, 12 горішків.

Структура заняття.

1.     Вітаночка

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки,  

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви! Бажаю вам я!

2.     Сюрпризний момент – Білочка з горішками.

3. Читання казочки про геометричні фігури

4. Дидактична гра «Що зайве».

5. Дидактична гра «Будь уважним».

6. Фізкультхвилинка за текстом вірша.

7. Дидактична гра «Розклади горішки».

8. Підсумок.





вівторок, 19 квітня 2022 р.

Консультація для батьків

 Консультація для батьків 

«Таємниці малюнка»

 

Розвиток мовлення

 Тема: «Моя сім’я»

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про родину, учити будувати речення з однорідними членами; вправляти у визначенні першого та останнього звуку в слові; вправляти у вживанні іменників в орудному відмінку; активізувати та розширювати словниковий запас присвійними прикметниками; учити правильно і чітко вимовляти багатоскладові слова на одному видиху; виховувати почуття поваги до всіх членів родини.

Матеріал: лялька, сюжетний малюнок сімї, предметні малюнки.

Структура заняття

1.     Вітаночка.



  Сюрпризний момент – лялька Оксанка.

2. Забавлянка «Пальчик».

3. Розгляд сюжетного малюнка «Сім’я» та бесіда за його змістом.

4. Розповіді дітей «Моя родина».

5. Фізкультхвилинка «У світі наших імен» – виконання рухів за текстом вірша.

6. Дидактична гра «Назви ласкаво».

7. Дидактична гра «Скажи довге слово»

8. Дидактична гра «Куди із ким піду»

9. Підсумок.

 

понеділок, 18 квітня 2022 р.

Консультація для батьків

 Консультація для батьків 

"Чому важливо готувати разом з дітьми?" 


Малювання

 Тема „Ознайомлення з писанкою”. Малювання крапанки.

Програмовий зміст: дати дітям початкові уявлення про святкування Великодня. Познайомити з писанкою, крашанкою та  крапанкою.  Звернути увагу на різнобарвність візерунків та елементи візерунка: листочки, квіточки, сонечко, цяточки, траву, тощо. Вчити прикрашати плоску паперову форму яєчка різнокольоровими цяточками, рівномірно розташовувати їх по всій площині „яєчка”. Розвивати інтерес до самобутнього мистецтва української писанки. Виховувати  бажання старанно і охайно малювати крапанку, поважно ставитися до  народних традицій.

Матеріал: кошик, крашанки, писанки (дерев`яні та справжні), зразок для малювання крашанки, крапанки, плоскі паперові форми, гуашеві фарби, тички, клейонки. 






пʼятниця, 15 квітня 2022 р.

Ліплення

 Ліплення.

Майстер-клас для дітей: котик з пластиліну.


Інтернет ресурс: YouTube


Дитина в соціумі

 Тема: «Вербна неділя»

Програмовий зміст: спонукати дітей виявляти цікавість до звичаїв свого народу, пов’язаних  із святкуванням Вербної Неділі; формувати національну свідомість дошкільників; розвивати мовлення, мислення; виховувати почуття любові до своєї землі.

Матеріал: гілочка верби, ілюстрації, відео.






четвер, 14 квітня 2022 р.

Дитина в світі природи

 Тема: «На дні морському»

Програмовий зміст: розширювати знання дітей про мешканців моря, про їхні особливості, зовнішній вигляд та спосіб пересування; розвивати уяву та естетичне сприйняття навколишнього світу, здатність бачити красу природи; виховувати цікавість до об’єктів живої природи.

Матеріал: картинки із зображенням морських мешканців ( акули, восьминога, морського коника, зірки, їжака); відео «Підводні жителі».

Структура заняття

1. Педагог вітається з дітьми та дорослими і пропонує гру-привітання за

допомогою іграшок (педагог пропонує дітям разом виконувати

відповідні рухи та дії).

2. Відгадування загадок про мешканців моря.

3. Відео «Підводні жителі» https://www.youtube.com/watch?v=DIYqdsDDorQ , обговорення.

4. Фізкультхвилинка «На морі».

5. Бесіда «Правила поводження на воді»,

https://www.youtube.com/watch?v=pKoFwQ157bI .

6. Підсумок.






середа, 13 квітня 2022 р.

Консультація для батьків

 «Як підготувати дітей до надзвичайних ситуацій, не лякаючи»


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=COWsWZsYgGQ

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

 

Тема: «Урок Мудрої Сови»

Програмовий зміст: закріплювати вміння дітей лічити кількісною, порядковою, зворотною лічбою; удосконалювати вміння встановлювати часові відношення; закріплювати знання про об’ємні геометричні фігури; розвивати довільну пам'ять; спонукати інтерес до занять; виховувати позитивне ставлення до занять.

Матеріал: площинні зображення тварин, картки із зображенням цифр, об’ємні і плоскі геометричні фігури, дрібні предмети для викладання цифр на вибір дітей.

Структура заняття.

1. Сюрпризний момент – Мудра Сова.

2. Дидактична гра «Скільки? Який?».

3. Дидактична гра «Склади цифру».

4. Дидактична гра «Порахуй оплески».

5. Фізкультхвилинка «Танок зайчика».

6. Дидактична гра «Покажи цифру».

7. Логічна гра «Хто сховався за парканчиком?».

8. Логічна гра «З яких фігур намалювали робота?»

9. Підсумок.





Місячник цивільного захисту

      Пам’ятка                                 для батьків та дітей щодо      збереження життя і здоров’я дітей     ЗМ ІСТ   Вст...