пʼятниця, 30 вересня 2022 р.

Фізкультура

 Тема: "Відбивання м’яча, просуваючись вперед.

 Стрибки на місці, з ноги на ногу"

Підготовка руки дитини до письма

 Заняття 3.

Програмовий зміст: вправляти дітей в написанні вертикальних та горизонтальних ліній, дотримуючись вказівок; удосконалювати вміння правильно тримати олівець. Розвивати окомір. Виховувати посидючість.



Художня література

  Читання оповідання  

В. Сухомлинського «Як починається осінь»

Програмовий міст: вчити дітей сприймати змальовані словами образи природи рідної землі; вчити спостерігати за явищами природи і їх змінами уточнити та розширити знання ознак осені; формувати вміння розуміти красу художніх творів;  розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, здатність спілкуватися рідною мовою, слухове сприймання, творчу уяву; коректувати вади звуковимови, збагачувати словниковий запас  дітей; виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю. виховувати бережливе ставлення до довкілля, вміння милуватися природою та її красою, відчуття краси слова.



Ліплення

 "Овочі та фрукти"

Програмовий зміст: вчити дітей створювати об’ємні композиції (натюрморти) з пластиліну; вдосконалювати образотворчу техніку (самостійно вибирати спосіб і засоби ліплення); розвивати композиційні вміння — розміщувати кілька об’єктів, складаючи гармонійну композицію (великі — у центрі або на передньому плані, дрібні — зверху чи збоку). 




четвер, 29 вересня 2022 р.

Поради батькам

 "Як захистити себе від радіації?"



Фізкультура на повітрі

Комплекс ЗРВ з малим м’ячем.

Програмовий зміст: закріплювати вміння дітей виконувати вправи чітко, з максимальним навантаженням, вправно тримаючи м’яч у руках та використовуючи його як спортивне знаряддя. Розвивати координацію. Виховувати старанність, наполегливість.

https://dnz27veselka.blogspot.com/2022/09/blog-post_36.html


Навчання елементів грамоти

Тема: «Ми слова вивчаємо – ними розмовляємо»

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про те, що слова мають значення; учити добирати слова назви предметів, слова – ознаки, слова – дії; вправляти в умінні визначати предмет за ознаками та діями; розрізняти живі та неживі предмети й ставити до них запитання хто? Або що?; розвивати мислення, швидкість мовлення; виховувати стриманість, культуру спілкування.
Матеріал: лялька, предметні картинки, онлайн ігри.
Структура заняття.
1. Організаційний момент. Вітаночка.
2. Дидактична гра «Слова назви предметів. Поняття ХТО? або ЩО?». https://www.youtube.com/watch?v=Yt6nfcP3edg   
3. Словесна гра «Слова-ознаки»
https://www.youtube.com/watch?v=BtXvKg2TjSI
4. Дидактична вправа «Слова-дії».
https://www.youtube.com/watch?v=iOdmhIJWr2M
5. Фізкультхвилинка «Тук,тук,тук!»
https://youtu.be/lciC0cPqXX0   
6. Дидактична вправа «Пригадай»
8. Підсумок.

























СХД

 «В гостях у вересня»

Мета: ознайомити дітей з подіями які відбуваються упродовж вересня – у природі, у людському житті, які свята, тематичні дні є у вересні. Спонукати до відображення своїх вражень різними художніми способами. Розвивати фантазію, творчі здібності.


https://www.youtube.com/watch?v=_y1_JJ5gLs4


Музика

 Тема: "Музика грає про почуття розповідає"



середа, 28 вересня 2022 р.

Безпека для малят

 "Вогнегасник"


https://www.youtube.com/watch?v=pllibn-C3x0


ЦУПЖ

 Тема. «Казка про Андрійка та армію гострих ножиць»          

З метою закріплення знань про те, що не можна грати з гострими предметами; вчити слухатися матусю та вміти визнавати свої помилки.


https://www.youtube.com/watch?v=EXdDB_0qTcU


Розвага

 «Театр тіней»

Розвивати абстрактне мислення, акторські та сценарні здібності.


https://youtu.be/ZUD1yWvoFWE


Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

  Тема: «Геометричні фігури»

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про геометричні фігури; їх назви; розвивати вміння порівнювати геометричні фігури за кольором, розміром, формою; виховувати посидючість.








Відео «В країні геометричних фігур»
https://www.youtube.com/watch?v=6osbEidRweo

Дидактична гра  «Цікаві завдання від лиса Микити»  https://youtu.be/qRf1Bzn-7nw


понеділок, 26 вересня 2022 р.

Поради для дорослих і малих

«Корисні підказки. Сам удома»

Дитина в природному довкіллі

 Тема «Дарунки осені»

Програмовий зміст: продовжувати формувати уявлення дітей про рослини як частину живої природи; дати поняття про частини рослин; учити розрізняти дерева, кущі, трав’янисті рослини; закріплювати знання про овочі, фрукти та ягоди, учити їх називати та відрізняти; формувати уявлення про їх користь для людини; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати; викликати бажання досліджувати об’єкти природи; виховувати пізнавальний інтерес до довкілля.

Матеріали: добірка розвиваючих онлайн ігор по темі заняття

Музика

 Тема: «Почуття у музиці»

Розвиток мови

 Тема: «Життя рослин восени»

Програмовий зміст: продовжити ознайомлювати дітей з особливостями сезонних змін у природі, розвивати пізнавальний інтерес до природи; удосконалювати граматичну правильність мови у вихованців; збагачувати словник дітей, учити їх логічно і послідовно будувати розповіді; удосконалювати навички вживання дієслів у різних формах; сприяти розвитку зв’язного мовлення засобами творів живопису; розвивати творчу активність дітей.

Матеріал:  ігри, відео, ілюстрації по темі.






Піший перехід до укриття

Мета: ознайомити дітей із призначенням укриття; основними правилами його облаштування. Закликати дотримуватись правил безпеки при сигналах повітряної тривоги.



 

Малювання

 Тема: «Петриківський розпис»

Програмовий зміст: ознайомити дітей із народним декоративним мистецтвом Петриківський розпис. Навчати помічати художні елементи, що визначають специфіку «казкової Петриківки». Учити малювати на папері візерунки з рослинних елементів за мотивами петриківського розпису за допомогою пальчиків. Розвивати естетичний смак. Виховувати стійкий інтерес до народного мистецтва.

Матеріали та обладнання: відео заняття, гуашеві фарби, папір, серветки.



https://www.youtube.com/watch?v=-7ns3ZD-Edw


Конструювання

 Тема: Вироби із шишок, каштанів, жолудів

Програмовий зміст: ознайомити малят з виготовленням різних виробів із шишок, каштанів, жолудів. Розвивати фантазію, дрібну моторику пальців рук. Виховувати посидючість та бажання створювати конструкції з природніх матеріалів.

Матеріал: шишки, жолуді, каштани, пластилін, зубочистки або сірники.


https://www.youtube.com/watch?v=B9h7Uc7yTQ8


Перегляньте разом з дітьми

 Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: 

повітряний змій

Дитина в соціумі

Тема: «Техногенні катастрофи – що це?»

Програмовий зміст: ознайомити дітей із поняттям техногенна катастрофа, вияснити її причини і наслідки; формувати екологічно-доцільну поведінку; виховувати бажання берегти природу і спонукати до цього інших.

Матеріал: відео матеріали по темі.







пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

Художня література. Літературно-театралізована діяльність

 Тема. «Від усмішки йде до всіх тепло» за оповіданням  В.Сухомлинського «Усмішка»

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з творами  В.Сухомлинського. Розвивати у дітей моральні якості через  ознайомлення з  оповіданнями В.Сухомлинського. Виховувати доброзичливість, бажання робити добрі  справи.

Матеріал: аудіоказка, ілюстрації




четвер, 22 вересня 2022 р.

Підготовка руки дитини до письма.

Тема: «Заняття 2»

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей орієнтуватися з зошитом. Вчити  писати горизонтальні та вертикальні лінії. Звертати увагу на правильне тримання олівця під час письма. Формувати готовність до письма; виховувати бажання навчатися письму.


Фізкультура

Руханка з м'ячем 

Програмовий зміст: навчати дітей кидати та ловити м’яч, правильно охоплюючи його руками.  Розвивати координацію, уважність, спритність. Виховувати інтерес до заняття, бажання займатися спортом.


 

середа, 21 вересня 2022 р.

Тематичний День МИРУ

 Аплікація  "День Миру"



СХД

  "Городня-хороводня"

Мета: актуалізувати уявлення дітей про овочі. Вдосконалювати навички художньої діяльності, застосовувати раніше набуті знання та вміння. Підтримувати віру в успішне здійснення задуму.


https://youtu.be/QLNRbUsVHAM

Навчання елементів грамоти

 Тема: «Слова – назви дій»

Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про слово; практично ознайомити з поняттям «слово — назва дії»; формувати вміння правильно ставити запитання до слів — назв дій і відповідати на них; продовжувати вчити добирати риму; учити підтримувати розмову, запропоновану вихователем; виховувати інтерес до занять.

Матеріал: іграшка Буратино; предметні малюнки.




Фізкультура на повітрі

 «Вправи з м’ячем»

Програмовий зміст: удосконалювати навички дітей утримувати мяч під час виконання вправ, відбивати мяч об підлогута ловити його обома руками.



Консультація для батьків

 «Безпека вдома»

Розвага

 Тема: «Я та мої друзі»

(перегляд мультфільмів про дружбу)

Мета: формувати у дітей узагальнене поняття про дружбу і товаришування, хороші та погані вчинки; сприяти розвитку духовності кожної дитини; формувати якості, необхідні для спілкування: симпатію, відкритість, доброзичливість; сприяти усвідомленню дітьми важливості дружби, формуванню атмосфери доброзичливості. Плекати вміння товаришувати, радіти спілкуванню з друзями, відчувати вдячність за їхню допомогу та підтримку.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

 Тема: «Іграшки в гостях у малят»

Програмовий зміст: формувати в дітей уміння виявляти й порівнювати властивості предметів; учити визначати місце розташування предметів; закріплювати навички орієнтування у просторі; кількісну і порядкову лічбу; формувати уявлення про число 1, цифру 1; виховувати вміння чути і виконувати інструкції вихователя.






Фізкультура

Тема. «Мій веселий м’яч»

Програмовий зміст: удосконалювати навички кидання та ловіння м’яча, вправляти у різних видах ходьби, сприяти загальному фізичному розвитку, формувати стійкий інтерес до занять з фізкультури.

Обладнання: м’яч.


https://www.youtube.com/watch?v=ex_YY10dPt0


ЦУПЖ

 Тема:«Помирімося, не сварімося!»          

Програмовий зміст: продовжувати формувати у дітей поняття друг, дружба. Закріпити закони дружби. В процесі перегляду навчати сприймати інформацію, цінувати та вчитися на думках інших. Формувати навички міжособистісного спілкування.


https://www.youtube.com/watch?v=1dM90FGkiTc


https://www.youtube.com/watch?v=2Z10vf1wYe4

https://www.youtube.com/watch?v=en02cBa6wMs

вівторок, 20 вересня 2022 р.

"Як зробити свій будинок безпечнішим під час війни"


 



Фізкультура на повітрі

 Руханка «Якщо друзі усміхаються тобі»

Програмовий зміст: продовжувати вчити малят узгоджувати рухи з музичним супроводом, викликати бажання самостійнов иконувати вправи руханки, емоційно реагувати на слова музичного супроводу. Виховувати позитивні емоції.

https://www.youtube.com/watch?v=Ofr_NZkInoM

Музика

 Тема: «Бджілка завітала до діток»

Мета: формувати стійкий інтерес до музичних занять. Виховувати бажання грати в музичні ігри.



Дитина в природному довкіллі

 Тема «Лікарські рослини»

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з лікарськими рослинами; формувати уявлення про найголовнішу цінність у житі людини -здоров’я; пробуджувати бажання спілкуватися з природою, звертатися до неї за допомогою; виховувати бажання вивчати та охороняти лікарські рослини; розвивати увагу, пізнавальний інтерес.

Обладнання: презентація, відео, лялька

https://www.youtube.com/watch?v=rlwsCThC-90







Місячник цивільного захисту

      Пам’ятка                                 для батьків та дітей щодо      збереження життя і здоров’я дітей     ЗМ ІСТ   Вст...