четвер, 15 грудня 2022 р.

Практикум для батьків

 Практикум для батьків 

"Як провести вихідні дні з користю для здоров'я"

ЯК ПРОВЕСТИ ВИХІДНІ ДНІ З ДИТИНОЮ?

Усі з нетерпінням очікують вихідні дні, як дорослі так і діти. За тиждень організм втомлюється не лише фізично, а й морально. Ваша дитина цілий день перебуває в дошкільному закладі, ввечері вдома майже немає часу на спілкування в родині.

Тому у вихідні дні так важливо, якомога більше приділяти увагу один одному у сім'ї, а особливо це потрібно дитині. Все, що ми не встигли розказати, показати дітям у будні дні, ви повинні зробити це за вихідні.

Як же правильно провести вихідні дні з користю для дитини і самих дорослих?

ПО-ПЕРШЕ, НЕОБХІДНО ЯК НАЙБІЛЬШЕ ПЕРЕБУВАТИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ.

Якщо дозволяє погода, відвідайте з дітьми ліс, водойму, парк. Багато молодих сімей полюбляють відпочинок на лоні природи, але все зводиться до вогнища, шашликів та навіть до банальної випивки. А діти в цей час представлені самі собі. І чим вони займаються в цей час батьків не дуже турбує, лиш би не заважали дорослим "культурно відпочивати".

Користі від такого походу на природу дітям немає, а ось шкоди по-вінця. Адже дії батьків не співпадають з тим, чого їх навчали вихователі. А саме: розводити багаття у лісі, ламати гілки та нищити дерева й кущі, смітити, розпивати алкогольні напої, палити цигарки тощо.

Якщо ви ідете з дітьми на природу, то повинні на все живе звертати увагу, дивуватися, задавати дітям запитання, відповідати на їхні, а ні в якому разі не ігнорувати. Якщо ж можливо ви не знаєте правильної відповіді, то краще не придумуйте щось самі, а пообіцяйте (і обов'язково виконайте) знайти відповідь у книгах, коли повернетесь додому.

ПО-ДРУГЕ, ДІТЯМ, ТА Й ВАМ ТАКОЖ, КОРИСНО ПОБУВАТИ В ТЕАТРІ, ЦИРКУ, ЗООПАРКУ, НА АТРАКЦІОНАХ.

Звичайно це зараз коштує чималих грошей, але години спілкування з дитиною, перегляд вистави з нею, а потім обговорення баченого, захват вашого малюка тим, що це все було разом з вами не має ціни - тому що це спілкування безцінне.

ЯКЩО Ж НА ДВОРІ ПОГОДА НЕ ДОЗВОЛЯЄ ВИЙТИ ЗА ПОРІГ, ТО І ВДОМА МОЖНА ЗНАЙТИ МАСУ ЦІКАВОГО І КОРИСНОГО ДЛЯ СПІЛКУВАННЯ З ДИТИНОЮ:

почитати книгу і обговорити прочитане, пограти в різні ігри, поскладати пазли, розіграти театральну виставу по знайомій і любимій казці.

Залучити дитину до спільної хатньої праці: навести порядок в своєму куточку з іграшками, витерти пил, помити посуд тощо. Все це слід робити так, щоб малюк працював "не з під палки" а із задоволенням: заохочуйте, підбадьорюйте, не скупіться на похвалу. Навіть, якщо розбилась ваша улюблена чашка, то заспокойте дитину, що то не саме страшне, та й взагалі ви вже давно мріяли купити іншу ще кращу чашку, але трішки жаль викидати цю.

Батьки, що люблять своїх дітей, завжди знають, як розумно провести вихідні дні з користю і для себе і, головне, для своєї дитини. Цей "потрачений" час на спілкування з сином чи донькою вернеться до вас сторицею, вдячністю маленьких сердечок ваших дітей.

Бажаємо вам успіху в цій, здавалось би, легкій та, в той же час, важкій справі, як спілкування з дитиною, її виховання.

ЦІКАВІ ІГРИ ВДОМА

Ви навіть не уявляєте собі, скільки різних скарбів є у Вашій квартирі. І всі вони допомагають розвивати дрібну моторику дитячих рученят, тактильну чутливість, пам'ять, мовлення, мислення. Не обов'язково скуповувати всі іграшки в магазині. Виявіть фантазію - і прості, доступні предмети стануть відмінними тренажерами для розвитку Ваших дітей.

Сірники, ватяні палички, гудзики, жолуді, каштани... Коли дитина грається із дрібними предметами (звичайно, під наглядом дорослих!), розвивається не тільки дрібна моторика, а й просторове мислення, уява, тактильна чутливість.

Із сірників, ватяних паличок, жолудів, каштанів та гудзиків можна викладати різні малюнки, як довільно, так і за схемою. Причому, всі ці предмети можна сполучити в одному малюнку. Починати краще із простих геометричних фігур - квадрата, трикутника, ромба, сонечка, а потім поступово ускладнювати гру. Із сірників, ватяних паличок добре виходять зірки, їжачки, машинки, ялинки, будь-які фігури, в яких є багато прямих ліній. Спочатку малюнок викладає мама, адже малюка потрібно зацікавити. Потім "мистецький твір" можна робити разом.

Навіть найменшим дітлахам буде корисно перебирати гудзики - витягати з коробочки і складати назад, нанизувати гудзики на мотузочку, робити намиста і браслети. Тільки при цьому мама повинна бути на сторожі! Як би малюк не взяв іграшку до рота! Якщо дитина зовсім мала, і є велика небезпека, що вона проковтне дрібні деталі, насадіть гудзики різного кольору та розміру на тверду міцну волосінь. Така іграшка може бути і брязкальцем, і рахунковим матеріалом, і наочним приладдям для вивчення кольорів, розміру та лічби.

ТІСТО

цілком можна використати як замінник пластиліну, адже це - чудовий матеріал для ліплення! Воно легко мнеться, менше забруднює, і не буде нічого страшного, якщо дитина для картини з будь-якого підручного матеріалу - гудзиків, жолудів, сірників, круп, мотузочок, ниток, дроту, насіннячок, гілочок тощо. Розминання тіста - цікаве і корисне заняття для малюка.

КРУПИ, СІЛЬ, КАВА, МАКАРОНИ ТЕЖ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ ДЛЯ "КУХОННОЇ ШКОЛИ".

Дрібну крупу (наприклад, манну) і сіль можна використати для пальчикового малювання. Для цього необхідно висипати крупу на піднос рівним пластом. Помалюйте самі, покажіть дитині, як це цікаво. Проведіть пальчиком по крупі. Вийде яскрава контрасна лінія. Потім візьміть пальчик дитини. Нехай малюк сам намалює кілька хаотичних ліній. Коли дитина зрозуміє, що потрібно робити, можна розпочинати малювання візерунків. Спочатку малює мама, потім - малюк. Малювати можна все, що завгодно: хаотичні лінії, будиночки, кола, забори, хмари, спіралі, обличчя, букви або цифри.

Велику крупу (гречку-ядрицю, горох, квасолю, кавові зернятка) можна використати для викладання картинок, так само як і із гудзиків і ватяних паличок. Придатна вона і для аплікацій. Пересипати крупу цікавіше за все в прозорий посуд, щоб було видно.

ВСІ ІГРИ ПРОВОДИТИ ЛИШЕ ПІД ПИЛЬНИМ НАГЛЯДОМ БАТЬКІВ!

Закласти традицію сімейних ігор?
Оберіть ігри, які підійдуть для будь-якого віку і будуть цікаві всім без винятку членам вашої родини.
Домовтеся про те, якого дня буде організована сімейна гра. Важлива умова при цьому – ніхто не повинен нікуди поспішати.
Намагайтеся створити позитивну атмосферу, стежити, щоб не було конфліктів.
Не критикуйте того, хто програє.
У які ігри пограти всією родиною?
Спільні ігри відіграють важливу роль у вихованні дітей. Щасливі спогади з дитинства зберігаються на все життя. Так зароджується сімейні традиції, які передаються з покоління в покоління, і формуються сімейні цінності.
Розвиває спостережливість
гра «Пошуки » для дорослих і дітей від 3-х років
Ц
я гра для всієї родини розвиває уважність і зорову пам’ять його учасників.
Правила. Для реквізитів потрібна кольорова скатертину і безліч дрібних предметів. Це можуть бути тюбики губної помади, маленькі коробочки, кулькові ручки, чайні ложки, сірникові коробки — загалом, все, що знайдете
в  будинку. Чим різноманітнішими будуть реквізити, тим краще. Все це розкладається на столі, який попередньо застелений скатертиною, а учасники розсідаються навколо. Суть гри в тому, щоб запам’ятати всі предмети, що лежать на ігровому полі і відразу помітити той предмет, який зникне зі столу.
Приклад. Ведучий пропонує гравцям уважно подивитися на стіл і постаратися запам’ятати набагато більше предметів і те, як вони розташовані. Після чого всі повинні примружитися, а ведучий прибирає зі столу і ховає який-небудь із предметів. За його команд
и учасники відкривають очі і намагаються вирахувати, який предмет зник. Той, хто вгадає, стає ведучим.

Що змінилося? Класична гра на уважність і пам’ять. Для самих маленьких можна поставити в ряд кілька іграшок, а потім, коли малюк закриє очі, прибрати одну з них або поміняти місцями. Тепер ваша черга закривати очі, а малюк буде міняти початкову розстановку. Дітлахи, які набили руку в цьому мистецтві, ставлять деколи для батьків вельми непрості завдання.

Гра «Крокодил» відмінно підходить для сімейного дозвілля. Для неї потрібно, як мінімум чотири людини. Гравці діляться на дві команди. Перша команда загадує якесь слово, наприклад, «літак». Потім вони викликають одного будь-якого гравця з протилежної команди і повідомляють йому загадане слово. Завдання цього учасника гри – не промовляючи жодного слова, в пантомімі зобразити для своєї команди задуманий предмет так, щоб вона його вгадала. Команда може задавати питання, на які можна відповісти «так» чи «ні». Гравець робить це кивком голови. Коли слово вгадано, команди міняються ролями.

Музейна статуя

Завмираємо в позі статуї й непомітно змінюємось!
Діти збираються в одній кімнаті під назвою «музей». Одна дитина стає ведучим, виходить із кімнати, рахує до двадцяти й повертається.
У цей час гравці приймають різні пози й завмирають, як музейні статуї. Входить ведучий, оглядає музейні експонати й поводиться так, як турист.
«Статуї» намагаються змінити своє положення непомітно для ведучого. Якщо ведучий зауважує рух «статуї», вона оживає і стає туристом.
Продовжуйте гру, доки не залишиться одна «статуя». Гравець-«статуя», який залишився останнім, стає ведучим у наступному раунді.

Твістер

Як і в «Крокодил», у «Твістер» люблять грати всі! Але, крім веселощів, в цій грі є і більш корисні переваги. У «Твістері» розвиваються фізичні здібності дитини, тренується розтяжка.

Абракадабра

Гра на уважність.
Одна людина ховає певний предмет, а решта гравців виходять в іншу кімнату.
Той, хто ховає, бере шматочок тканини й ховає його в кімнаті так, щоб її маленький фрагмент залишався на видному місці, визирав звідки-небудь.
Решта гравців входять у кімнату й шукають захований шматочок тканини. Правило каже, що гравці нічого не можуть чіпати руками, а тільки шукати очима.
Після того як гравець побачив тканину, він вигукує «Абракадабра» й не каже нікому, де вона захована.
Решта гравців продовжують шукати шматочок тканини й теж вигукують «Абракадабра», коли знаходять його.
Усі гравці повинні знайти шматочок тканини, а той, хто знайшов першим, буде ховати в наступному раунді.

Для дітей справжнє свято, якщо батьки вирішили погратися разом з ними. Робіть це якомога частіше. Адже так чудово , коли збирається вся родина.

Немає коментарів:

Дописати коментар