Тема: «А є здоров’я – буде все
як треба, сміятиметься сонечко із неба»
Програмовий зміст: розширювати уявлення
дітей про здоровий спосіб життя; формувати уявлення про вітаміни та їх
класифікацію; продовжувати формувати поняття «корисні» продукти; закріпити
назви лікарських рослин; збагачувати словник дітей прикметниками (апельсиновий,
ананасовий, томатний); розвивати пам'ять, увагу, мислення, зв’язне мовлення
дітей спираючись на демонстраційний матеріал; виховувати дбайливе ставлення до
свого здоров’я.
Матеріал: мнемокарти про здоровий спосіб життя; презентації «Де живуть вітаміни», «Корисно чи ні», «З чого сік»; іграшкове ліжко; іграшка – ведмедик; кошик; м’ята, калина, шипшина.
Хід заняття
І. Вступна частина
Психогімнастика «Доброго
ранку»
Доброго ранку сонце
привітне,
Доброго ранку небо
блакитне,
Доброго ранку в небі
пташки.
Доброго ранку тобі і
мені.
-Діти я отримала лист.
Лист надіслав нам Лікар
Айболить. Давайте подивимось, що він нам написав.
«Доброго ранку діти! Пише
вам Айболит. Навесні часто хворіють малята і я не знаю, що робити, можливо ви знаєте.
Підкажіть, допоможіть, що потрібно робити, щоб бути здоровим»
-А ми з вами знаємо, що
потрібно робити щоб бути здоровими? (Так)
- Підскажемо
Айболиту?(Так)
- А потім відправимо йому
листа, щоб в нього не хворіли
малята.
ІІ. Основна частина
- Давайте переглянемо
картки, я вам покажу, а ви подумайте, що вони можуть означати.
Робота з мнемокартками
Щоб бути здоровими
потрібно…
1.Дотримуватися режиму
дня.
2.Одягатися по погоді.
3. Їсти овочі і фрукти.
4.Ходити на прогулянку.
5. Загартовуватися.
6.Мити руки.
7.Завжди посміхатися.
8.Займатися спортом.
9.Чистити зуби.
10. Купатися.
-Ось такі прості правила,
ми повинні дотримуватись, щоб бути здоровими.
- Дітки, а давайте з вами
розкажемо прислів’я про здоров’я які ми знаємо.
«Без здоров’я немає
щастя»
«Здоров’я за гроші не
купиш»
«Сонце, повітря, вода –
наші найкращі друзі»
«Найбільше багатство – це
здоров’я.»
-Молодці, отже здоров’я,
для людини – це найбільший скарб.
-Малята, в мене є для вас
невеличкий віршик, ось послухайте уважно, і скажіть про що він.
Диво – вітамін
От так, диво вітамін,
Круглий наче апельсин.
Проміння сонячне дає…
Велика сила в ньому є.
Здоров’я він дарує всім
Усі товаришують з ним
Сили він дає дитині,
Тому приймайте вітаміни.
- Про що йдеться у
віршику? (Про вітаміни)
- Отже, щоб бути
здоровими, що потрібно вживати? (Вітаміни)
- Скажіть, а де містяться
вітаміни? ( Вітаміни містяться в овочах, фруктах)
- Як одним словом можна
назвати? (Вітаміни живуть в корисних продуктах)
- От зараз ми і
подивимось де живуть вітаміни.
Перегляд відео «Де живуть
вітаміни» https://www.youtube.com/watch?v=ujt0BqMH4Qo
– Якщо ви хочете добре
рости і добре бачити потрібно
їсти, капусту моркву, помідори. Це вітамін А. Кожен вітамін має свій будиночок.
– Якщо ви хочете бути
сильними і мати гарний апетит потрібно їсти м'ясо, яблука, хліб. Це вітамін В
– Якщо ви хочете щоб ваші
кістки і зуби були міцними і здоровими, потрібно їсти картоплю, рибу, сир,
яйця, пити молоко, це вітамін D.
– Якщо ви хочете менше
хворіти і бути бадьорими, потрібно їсти лимон, апельсин, цибулю. Це вітамін С.
- Вітаміни зміцнюють наш
організм і борються з хворобами, отже, як ви думаєте вітаміни нам потрібні?
-Чому вони такі важливі?
(Вони зміцнюють наш організм) Де вони містяться? (В корисних продуктах)
-А скажіть, в магазині
продають лише корисні продукти? (Ні)
- А які ще продають? (Не
корисні, шкідливі).
- Так малята, і зараз я
вам пропоную визначити де корисний продукт, а де шкідливий.
·
Якщо ви думаєте, що це корисний продукт, то
піднімаєте зелену картку, а якщо шкідливий то червону.
Дидактична гра «Корисно
чи ні». https://www.youtube.com/watch?v=vCdOsZJJ7SY
- Які корисні продукти
потрібно вживати? (Яйця, моркву, м'ясо, хліб, молоко, сир, яблучний сік)
-Які не потрібно вживати?
(Чіпси, цукерки)
-Ось ми з вами сказали,
що яблучний сік це корисний продукт, скажіть, якщо сік яблучний, то з чого його
зробили? (Із яблук)
-Правильно, давайте з
вами ще зробимо сік.
Дидактична гра «З чого
сік»
-Малята, ось ми з вами
говорили щоб бути здоровими, потрібно чим займатися? (Спортом).
Давайте і ми з вами
трішки позаймаємось.
Фізхвилинка
Лунає телефонний дзвінок.
-Ало! Хто це?
(Звучить аудіозапис)
«Привіт, діти. Це
телефонує ведмедик. В мене трапилась біда, я дуже захворів, у лікаря Айболиту
багато хворих і він не зможе до мене прийти. Малята допоможіть будь - ласка
вилікуйте мене»
-Дітки, ведмедик дуже
захворів, тому нам потрібно піти до
нього, допомогти йому. Допоможемо ведмедику?(Так)
-А ми можемо піти так,
без нічого? (ні)
-А, що нам потрібно
взяти? (Ліки, пігулки)
-Ліки теж непогано, а
діти можуть без дозволу дорослого брати ліки? (Ні)
-Так, не можна без
дорослих брати ліки, якщо з ними гратися вони можуть нашкодити.
- А крім пігулок, чим
його ще можна вилікувати? (Ромашкою, калиною, малиною, м’ятою, мати-й-мачухою,
шипшиною)
-Так, а як одним словом
можна назвати ці рослини? (Лікарські)
Відео
«Лікарські рослини»
https://www.youtube.com/watch?v=rlwsCThC-90
-Ось і ведмедик, він
такий хворий, дітки, а давайте нагадаємо ведмедику чим його можна вилікувати.
Якими лікарським рослинами. (Ромашкою, калиною, шипшиною, м’ятою, мати – й –
мачухою.)
-Розумнички, тепер ведмедику ти будеш знати
чим себе лікувати.
-А щоб ти швидше
вилікувався, я тобі принесла ось такий кошик. Нехай тобі матуся, заварить чай.
-До побачення ведмедику!
ІІІ. Підсумок.
-Малята, отже що потрібно
робити щоб бути здоровими?
-А якщо раптово хтось
захворів? Чим потрібно лікуватися?
Немає коментарів:
Дописати коментар