Тема „Ознайомлення з писанкою”. Малювання крапанки.
Програмовий зміст: дати дітям початкові уявлення про святкування Великодня. Познайомити з
писанкою, крашанкою та крапанкою. Звернути увагу на різнобарвність
візерунків та елементи візерунка: листочки, квіточки, сонечко, цяточки,
траву, тощо. Вчити прикрашати плоску паперову форму яєчка різнокольоровими
цяточками, рівномірно розташовувати їх по всій площині „яєчка”. Розвивати
інтерес до самобутнього мистецтва української писанки. Виховувати
бажання старанно і охайно малювати крапанку, поважно ставитися до
народних традицій.
Матеріал: кошик, крашанки, писанки (дерев`яні та справжні), зразок для малювання крашанки, крапанки, плоскі паперові форми, гуашеві фарби, тички, клейонки.
Структура заняття
1.
Організаційний момент.
Я для вас підготувала щось дуже
цікаве. Воно знаходиться ось у цьому кошику. Пропоную подивитися і сказати що
це? Як називається таке розмальоване яєчко?
В Україні здавна є такий чудовий
звичай розмальовувати писанки до свята Великодня або Паски. Це свято завжди
святкуємо весною, коли вже пробудилася природа, розквітають квіти, тепліше
гріє сонечко. Розмальовані писанки на Паску кладуть у кошики і несуть до церкви
для освячення. Писанки дарують один одному і бажають добра, любові. Ці писанки
із справжнього звареного курячого яйця. Із ними потрібно обережно
поводитись щоб не розбити. У мене в кошику є ще багато писанок. Розглянемо
їх. З чого вони зроблені? Чи можна їх розбити. Розгляньте візерунки на писанці.
Що намальовано писанці?
Я буду говорити слова, а ви будете
виконувати:
Дружно писанки візьмемо,
Вгору їх піднімемо,
Сонечку покажемо,
Гарно покружляємо.
Ми присядемо гарненько
І постукаєм тихенько.
Встанемо швиденько,
Потягнемось легенько.
Мов зайчата пострибаєм,
Знову гарно покружляєм.
Писанки зберемо
І у кошик покладемо.
Вихователь. Діти, мальовані яєчка по різному називаються. Писанки ви вже бачили, на них
малюють різні візерунки. А ось ці крашені яєчка так і називаються
крашанки. Якого вони кольору? Так, вони всі
зафарбовуються у різний колір.
Вихователь. А чи є тут візерунки? На них не малюють візерунки тому вони
називаються крашанки. Є ще ось такі писанки (показую крапанки). Що тут намальовано? Цяточки?
Якого вони кольору? Чи подобаються вам крапанки?
Вихователь. Ми з вами розглянули три види розмальованих яєчок. Як ця
називається? (писанка). А ця ? (крашанка). А ось цю ми називаємо як? (крапанка). У вас усіх на столах є площинне
зображення яєчка. А цими тичками ми будемо малювати крапки на яєчку.
На дошці я вже намалювала крапанку.
Подобається вона вам? Якого кольору тло у моєї крапанки? А у твоєї,
Миколо? (Запитую декількох дітей). А якого кольору
крапочки на моєму яєчку? (4 кольори).
Вихователь. Крапанка моя вийшла яскрава, святкова. Ви хочете щоб у вас вийшли такі
ж гарні крашанки? Тоді будьте уважні і дивіться як потрібно малювати
крапанку. (Повісити крашанку, на якій намальовані тільки цятки одного
кольору. Звертаю увагу на розмір цятки, розміщення цяток).
Вихователь. Чим я малювала крапки? Де ми намалюємо крапки? Для кожного
кольору є свій тичок. У вас на столі є
4-ри тички.
Частковий показ малювання цяток іншого кольору.
Самостійна робота дітей.
Підсумок.
Дякуємо за цікаве заняття.
ВідповістиВидалити